Order of play Monday 10 Jan 2011

Court 1
Starting at 09:00 GS
Donika BASHOTA (SWE)Deimante BULATOVAITE (LTU) [3]2-6 7-5 6-2
Followed by GS
Caroline KALLBERG (SWE) [4]Anna Signe RASMUSSEN (DEN)6-3 6-2
Not Before 11:30 GS
Malin ULVEFELDT (SWE) [1]Paulina WULCAN (SWE)6-1 6-1
Followed by BS
Fedor BAEV (NOR)Filip BERGEVI (SWE) [4]7-6(5) 6-3
Not Before 14:30 BS
Julius TVERIJONAS (LTU)Jeppe JOHANSSON-HOLM (SWE)6-3 6-1
Followed by BS
Oskar WIKBERG (SWE)Philip GEHRMANN (GER)6-2 6-0
After Rest, Not Before 17:30 BD
Filip BERGEVI (SWE) [2] /
Fred SIMONSSON (SWE)
Joachim BJERKE (NOR) /
Wilhelm WIESE (NOR)
6-2 6-2
After Rest, Time TBA BD
Simon NORENIUS (SWE) /
Oskar WIKBERG (SWE)
Markos KALOVELONIS (GRE) /
SIMON FRIIS SOENDERGAARD (DEN)
6-4 6-4
Court 2
Starting at 09:00 GS
Lisa ANDERSSON (SWE)Nikola TOMANOVA (CZE)2-6 7-6(4) 6-3
Followed by GS
Cornelia Emily LISTER (SWE)Morven MCCULLOCH (GBR)6-0 6-2
Not Before 11:30 GS
Amelie INTERT (GER)Eva PAALMA (EST) [6]6-2 4-6 7-6(3)
Followed by BS
SIMON FRIIS SOENDERGAARD (DEN)Filip KARLSSON (SWE)6-2 6-4
Not Before 14:30 BS
Stefan MILENKOVIC (SWE)Markos KALOVELONIS (GRE) [8]6-2 6-1
After Rest, Not Before 16:00 GD
Amelie INTERT (GER) /
Cornelia Emily LISTER (SWE)
Anna Signe RASMUSSEN (DEN) /
Amanda Arildsen WESSUNG (DEN)
6-1 4-6 [10-7]
After Rest, Not Before 17:30 GD
Martine DITLEV (DEN) [4] /
Cecilie Lundgaard MELSTED (DEN)
Agne CEPELYTE (LTU) /
Danielle KONOTOPTSEVA (GBR)
6-1 6-2
After Rest, Time TBA BD
Amar HROMIC (SWE) /
Stefan MILENKOVIC (SWE)
Alexander MOZGOVOY (RUS) /
Julius TVERIJONAS (LTU)
6-2 6-2
Court 3
Starting at 09:00 GS
Lina AKESSON (SWE)Amanda Arildsen WESSUNG (DEN)6-1 7-6(3)
Followed by GS
ALICE KEDDIE (GBR)Federica EGIDIUS (NOR)6-1 7-6(3)
Not Before 11:30 GS
Danielle KONOTOPTSEVA (GBR)Teresa OKSANEN (FIN)6-1 7-5
Followed by BS
Joachim BJERKE (NOR)Victor SYLWANDER (SWE)6-1 7-6(0)
Not Before 14:30 BS
Jakub HADRAVA (CZE) [5]Simon NORENIUS (SWE)2-6 7-5 6-3
After Rest, Not Before 16:00 GD
Eva PAALMA (EST) /
Tatjana VOROBJOVA (EST)
Federica EGIDIUS (NOR) /
Teresa OKSANEN (FIN)
6-3 6-2
After Rest, Not Before 17:30 GD
DARIA LODIKOVA (RUS) /
Ksenija SHARIFOVA (RUS)
Jacqueline CABAJ AWAD (SWE) /
Linnea SKYMBERG (SWE)
6-3 6-1
After Rest, Time TBA BD
Fedor BAEV (NOR) [3] /
Jakub HADRAVA (CZE)
Melker SVARD (SWE) /
Victor SYLWANDER (SWE)
6-1 6-4
Court 4
Starting at 09:00 GS
Martine DITLEV (DEN)Hanna BORJESON (SWE)6-1 6-3
Followed by BS
Alexander MOZGOVOY (RUS)Melker SVARD (SWE)6-4 6-4
Not Before 11:30 BS
Mikael TORPEGAARD (DEN) [7]Christoffer SOLBERG (SWE)6-4 6-1
Followed by BS
Fred SIMONSSON (SWE) [3]Santtu LESKINEN (FIN)2-6 7-6(4) 6-4
Not Before 14:30 BS
Robin HADEN (SWE)Oskar NURMIO (FIN)6-3 7-6(5)
After Rest, Not Before 16:00 GD
Donika BASHOTA (SWE) /
Deimante BULATOVAITE (LTU) [3]
Emma EK (SWE) /
Jovana PETROVIC (SWE)
6-4 6-3
After Rest, Not Before 17:30 BD
Santtu LESKINEN (FIN) /
Oskar NURMIO (FIN)
Robin HADEN (SWE) /
Christoffer SOLBERG (SWE)
w.o.
After Rest, Time TBA BD
Evan HOYT (GBR) /
Erik JOHNSSON (SWE) [4]
Jeppe JOHANSSON-HOLM (SWE) /
August ZETTERBERG (SWE)
6-2 6-1
Court 5
Starting at 09:00 GS
Ella LEIVO (FIN) [5]Jacqueline CABAJ AWAD (SWE)2-6 6-1 6-3
Followed by GS
Ksenija SHARIFOVA (RUS) [7]Linnea SKYMBERG (SWE)6-0 6-4
Not Before 11:30 GS
Agne CEPELYTE (LTU)Jovana PETROVIC (SWE)6-4 6-3
Followed by BS
Evan HOYT (GBR)Elias YMER (SWE)6-1 4-6 6-3
Not Before 14:30 BS
Morgan JOHANSSON (SWE) [1]Hans LINDENBERG STENTOFT (DEN)6-1 6-2
Followed by BS
Alexandre FAVROT (FRA) [6]Andre BACKLUND (SWE)7-5 6-4
After Rest, Not Before 17:30 GD
Lina AKESSON (SWE) /
Nikola TOMANOVA (CZE)
Sofia FERDING (SWE) /
Fanny OSTLUND (SWE)
6-2 6-4
After Rest, Time TBA BD
Hans LINDENBERG STENTOFT (DEN) /
Mikael TORPEGAARD (DEN)
Andre BACKLUND (SWE) /
Filip KARLSSON (SWE)
6-4 7-6(3)
Court 6
Starting at 09:00 GS
Emma EK (SWE)Annika SILLANPAA (FIN) [8]6-2 6-1
Followed by GS
Cecilie Lundgaard MELSTED (DEN) [2]Tatjana VOROBJOVA (EST)6-1 6-2
Not Before 11:30 GS
Linnea JOHANSSON (SWE)Charlotta SWENSON-BACKELIN (SWE)4-6 6-4 6-4
Followed by BS
Stefano NAPOLITANO (ITA) [2]Erik JOHNSSON (SWE)6-2 3-6 6-1
Not Before 14:30 BS
Amar HROMIC (SWE)Jonny O'MARA (GBR)6-1 7-6(10)
After Rest, Not Before 16:00 GD
Caroline KALLBERG (SWE) /
Malin ULVEFELDT (SWE) [1]
ALICE KEDDIE (GBR) /
Morven MCCULLOCH (GBR)
6-4 6-1
After Rest, Not Before 17:30 GD
Ella LEIVO (FIN) [2] /
Annika SILLANPAA (FIN)
Charlotta SWENSON-BACKELIN (SWE) /
Eleonora SWENSON-BACKELIN (SWE)
7-6(3) 7-5
After Rest, Time TBA BD
Morgan JOHANSSON (SWE) /
Stefano NAPOLITANO (ITA) [1]
Oscar FORSELL (SWE) /
Elias YMER (SWE)
6-0 6-2