Order of play Tuesday 11 Jan 2011

Court 1
Starting at 09:00 GS
Malin ULVEFELDT (SWE) [1]ALICE KEDDIE (GBR)6-2 6-3
Followed by GS
Lisa ANDERSSON (SWE)Emma EK (SWE)6-1 6-2
Not Before 11:30 BS
Mikael TORPEGAARD (DEN) [7]Alexander MOZGOVOY (RUS)1-6 6-3 7-5
After rest, Court & Time TBA BD
Morgan JOHANSSON (SWE) /
Stefano NAPOLITANO (ITA) [1]
Simon NORENIUS (SWE) /
Oskar WIKBERG (SWE)
6-4 6-3
Court 2
Starting at 09:15 GS
Ella LEIVO (FIN) [5]Lina AKESSON (SWE)6-2 6-1
Followed by GS
Cecilie Lundgaard MELSTED (DEN) [2]Linnea JOHANSSON (SWE)6-3 7-6(4)
After rest, Court & Time TBA GD
Ella LEIVO (FIN) [2] /
Annika SILLANPAA (FIN)
Lina AKESSON (SWE) /
Nikola TOMANOVA (CZE)
6-4 4-6 [10-6]
After rest, Court & Time TBA BD
Filip BERGEVI (SWE) [2] /
Fred SIMONSSON (SWE)
Hans LINDENBERG STENTOFT (DEN) /
Mikael TORPEGAARD (DEN)
1-6 7-6(4) [10-7]
Court 3
Starting at 09:00 GS
Donika BASHOTA (SWE)Martine DITLEV (DEN)6-4 6-1
Followed by BS
Fedor BAEV (NOR)SIMON FRIIS SOENDERGAARD (DEN)5-7 6-2 6-2
After rest, Court & Time TBA GD
Donika BASHOTA (SWE) /
Deimante BULATOVAITE (LTU) [3]
Amelie INTERT (GER) /
Cornelia Emily LISTER (SWE)
6-3 7-6(0)
Court 4
Starting at 09:00 GS
Amelie INTERT (GER)Cornelia Emily LISTER (SWE)6-0 6-2
Followed by BS
Amar HROMIC (SWE)Stefan MILENKOVIC (SWE)6-4 6-0
Not Before 11:30 BS
Fred SIMONSSON (SWE) [3]Evan HOYT (GBR)2-6 6-2 6-4
After rest, Court & Time TBA BD
Fedor BAEV (NOR) [3] /
Jakub HADRAVA (CZE)
Santtu LESKINEN (FIN) /
Oskar NURMIO (FIN)
7-5 6-4
Court 5
Starting at 09:30 GS
Caroline KALLBERG (SWE) [4]Danielle KONOTOPTSEVA (GBR)6-2 6-1
Followed by BS
Morgan JOHANSSON (SWE) [1]Julius TVERIJONAS (LTU)6-4 6-4
Not Before 11:30 BS
Alexandre FAVROT (FRA) [6]Oskar WIKBERG (SWE)6-1 7-6(5)
After rest, Court & Time TBA GD
Caroline KALLBERG (SWE) /
Malin ULVEFELDT (SWE) [1]
Eva PAALMA (EST) /
Tatjana VOROBJOVA (EST)
6-2 2-6 [10-0]
After rest, Court & Time TBA BD
Amar HROMIC (SWE) /
Stefan MILENKOVIC (SWE)
Evan HOYT (GBR) /
Erik JOHNSSON (SWE) [4]
2-6 6-4 [13-11]
Court 6
Starting at 09:30 GS
Ksenija SHARIFOVA (RUS) [7]Agne CEPELYTE (LTU)6-1 6-2
Followed by BS
Jakub HADRAVA (CZE) [5]Robin HADEN (SWE)6-2 6-2
Not Before 11:30 BS
Stefano NAPOLITANO (ITA) [2]Joachim BJERKE (NOR)6-4 6-2
After rest, Court & Time TBA GD
DARIA LODIKOVA (RUS) /
Ksenija SHARIFOVA (RUS)
Martine DITLEV (DEN) [4] /
Cecilie Lundgaard MELSTED (DEN)
6-7(5) 6-1 [10-1]