Order of play Monday 16 May 2011

Court 1
Starting at 10:15 WS
Sandra ROMA (SWE)Brenda NJUKI (SWE)6-1 6-1
Not Before 11:00 MS
Oscar SABATE-BRETOS (ESP) [7]Morgan JOHANSSON (SWE)6-1 6-2
Followed by WS
Hilda MELANDER (SWE)Paulina MILOSAVLJEVIC (SWE)6-4 6-0
After Rest, Not Before 14:30 MD
Jesper BRUNSTROM (SWE) /
Morgan JOHANSSON (SWE)
Anders LINDSTROM (SWE) /
Claudio RIVERA (SWE)
1-6 6-2 [10-8]
Court 2
Starting at 10:15 WS
Csilla ARGYELAN (HUN)Anna BRAZHNIKOVA (SWE) [3]6-4 6-0
Not Before 11:00 MS
Henrik SILLANPAA (FIN)Carl BERGMAN (SWE) [5]6-4 4-2 Ret.
After Rest, Not Before 13:00 WD
Romana Caroline TABAK (SVK) /
Sylwia ZAGORSKA (POL) [3]
Anna BRAZHNIKOVA (SWE) /
Sandra ROMA (SWE)
6-4 6-2
After Rest, Not Before 14:30 MD
Pablo FIGUEROA (SWE) [4] /
Patrik ROSENHOLM (SWE)
Kalle AVERFALK (SWE) /
Henrik SILLANPAA (FIN)
6-2 6-2
Court 3
Starting at 10:15 WS
Veronika DOMAGALA (POL)Vanda LUKACS (HUN)6-1 6-4
Followed by WS
Alina WESSEL (GER)Gabriele BERTASIUTE (LTU)6-4 6-4
Followed by MD
Anton ANDERSSON (SWE) /
Oskar WIKBERG (SWE)
Andre BACKLUND (SWE) /
Andre GORANSSON (SWE)
6-4 6-2
After Rest, Not Before 14:30 WD
Louise JOHANSSON (SWE) /
Anna SMOLINA (RUS)
Gabriele BERTASIUTE (LTU) /
Joana EIDUKONYTE (LTU)
2-6 6-0 [11-9]
Court 4
Starting at 10:15 WS
Sylwia ZAGORSKA (POL)Alexandra ROMANOVA (RUS) [4]6-3 7-6(4)
Not Before 11:00 MS
Philip DAVYDENKO (RUS)Denny STANOJEVIC (SWE)6-1 7-6(2)
Followed by MS
Patrik BRYDOLF (SWE) [6]Bastian TRINKER (AUT)6-1 4-1 Ret.
After Rest, Not Before 14:30 MD
Philip ORNO (DEN) /
Igor TUBIC (SWE)
Simon NORENIUS (SWE) /
Denny STANOJEVIC (SWE)
4-6 6-1 [15-13]
Court 5
Starting at 10:15 WS
Johanna HYOTY (FIN)Beatrice CEDERMARK (SWE) [8]6-4 7-5
Not Before 11:00 MS
Tore DELEURAN-SKJOLD (DEN)Viktor ODENBRINK (SWE)6-4 6-1
Followed by MS
Rameez JUNAID (AUS) [3]Milos SEKULIC (SWE)6-4 6-4
After Rest, Not Before 14:30 MD
Blake MOTT (AUS) /
Lucas RENARD (SWE)
Isak ARVIDSSON (SWE) /
Viktor ODENBRINK (SWE)
6-3 3-6 [10-7]
Court 6
Starting at 10:15 WS
Ella LEIVO (FIN)Natalia KOLAT (POL)2-6 7-5 6-0
Followed by WS
Rebecca PETERSON (SWE)Saana SAARTEINEN (FIN)6-2 6-4
After Rest, Not Before 13:00 WD
Olga BROZDA (POL) /
Natalia KOLAT (POL) [1]
Johanna HYOTY (FIN) /
Brenda NJUKI (SWE)
6-1 6-2
After Rest, Not Before 14:30 WD
Ella LEIVO (FIN) /
Saana SAARTEINEN (FIN)
Maria BENGTSSON (SWE) /
Johanna SKOGLUND (SWE)
6-3 6-1