Order of play Tuesday 07 Mar 2017

Court 1
Starting at 09:00 GS
Jacquline NYLANDER ALTELIUS (SWE)Indianna SPINK (GBR)2-6 6-4 6-2
Followed by BS
Erik GREVELIUS (SWE) [4]Hugo BRUNGS (SWE)7-6(3) 7-6(5)
Not Before 11:00 BS
Erik CARLSTEN (SWE)Herman HOEYERAAL (NOR)1-6 6-4 6-2
Followed by GD
Sydney BERLIN (SWE) /
Lisa ZAAR (SWE)
Benedetta IVALDI (ITA) /
Saara ORAV (EST)
6-4 6-4
Not Before 14:00 GD
Diana KHODAN (UKR) /
Lisa WANG (SWE)
Tiegan AITKEN (GBR) /
Indianna SPINK (GBR)
6-4 5-7 [10-8]
Followed by BD
Oskar Brostrom POULSEN (DEN) /
Karl Fredrik UTHEIM (SWE)
Fabian JENSEN (NOR) /
Gustav KOPP SUNDIN (SWE)
6-1 6-1
Not Before 16:30 BD
Hugo BRUNGS (SWE) /
Leyton RIVERA (SWE)
Dominik PALAN (CZE) /
Emilien VOISIN (FRA) [4]
7-6(6) 6-1
Followed by BD
Erik CARLSTEN (SWE) /
Arvid HJALTE (SWE)
Alessio DE BERNARDIS (ITA) /
Leonardo TADDIA (ITA)
6-7(5) 6-2 [10-7]
Court 2
Starting at 09:00 GS
Aurora ZANTEDESCHI (ITA)Marta Louise SOEDERBERG (SWE)6-4 6-0
Followed by BS
Mathias GAVELIN (SWE)Emilien VOISIN (FRA)6-4 6-1
Not Before 11:00 BS
Jesper KLOV NILSSON (SWE)Edoardo CECERE (ITA)6-2 7-6(2)
Followed by GD
Lillian GABRIELSEN (NOR) [3] /
Maria TANASESCU (CAN)
Alexandra ALMBORG (SWE) /
Therese EKDAHL (SWE)
6-4 7-5
Not Before 14:00 GD
Monica CAPPELLETTI (ITA) /
Aurora ZANTEDESCHI (ITA)
Erika BATISTA DODRIDGE (GBR) /
Helena NARMONT (EST)
6-2 6-3
Followed by BD
Angel GUERRERO MELGAR (ESP) /
Christian LERBY (NED)
Markus SORENSEN (NOR) /
Eric VANSHELBOIM (UKR)
5-7 6-4 [10-7]
Not Before 16:30 BD
Eugen DURNESCU (ROU) /
Vito TONEJC (CRO)
Mathias GAVELIN (SWE) /
Eric VAN NUNEN (SWE)
7-5 4-6 [11-9]
Followed by BD
Jesper KLOV NILSSON (SWE) [2] /
Anton ORNBERG (SWE)
Edoardo CECERE (ITA) /
Filippo SPEZIALI (ITA)
6-3 0-6 [10-3]
Court 3
Starting at 09:00 GS
Sofiya CHEKHLYSTOVA (EST) [8]Ksenia ALESHINA (RUS)6-4 6-2
Followed by GS
Martina BIAGIANTI (ITA)Nelly MEZAN (SWE)5-7 7-6(4) 6-2
Not Before 11:00 GD
Basak AKBAS (TUR) /
Victoria MIKHAYLOVA (RUS) [1]
Emma KARLSSON (SWE) /
Hilda LUNDSTEDT (SWE)
6-0 6-0
Followed by GD
Elisabetta COCCIARETTO (ITA) /
Federica ROSSI (ITA)
Sofiya CHEKHLYSTOVA (EST) [2] /
Katriin SAAR (EST)
6-3 4-6 [10-3]
Not Before 14:00 GD
Ksenia ALESHINA (RUS) /
Caijsa Wilda HENNEMANN (SWE)
Jacquline NYLANDER ALTELIUS (SWE) /
Marta Louise SOEDERBERG (SWE)
6-4 6-0
Followed by GD
Martina BIAGIANTI (ITA) /
Cristina Elena TIGLEA (ITA) [4]
Maria PETROVIC (SWE) /
Leticia TEMIRHANOVA (SWE)
6-4 6-2
Not Before 16:30 BD
Gabriele BOSIO (ITA) [3] /
Gian Marco ORTENZI (ITA)
Carl GUSTAFSSON (SWE) /
Filip TENSING (SWE)
7-6(1) 6-1