Order of play Wednesday 08 Mar 2017

Court 1
Starting at 09:00 GS
Caijsa Wilda HENNEMANN (SWE) [5]Jacquline NYLANDER ALTELIUS (SWE)7-5 6-3
Followed by GS
Basak AKBAS (TUR) [4]Elisabetta COCCIARETTO (ITA)4-6 7-6(5) 6-2
Not Before 11:00 GS
Federica ROSSI (ITA) [2]Alexandra ALMBORG (SWE)6-2 6-0
Followed by BS
Gauthier ONCLIN (BEL) [1]Gian Marco ORTENZI (ITA)6-4 4-6 7-6(5)
Not Before 14:00 BS
Mathias GAVELIN (SWE)Christian LERBY (NED)6-1 6-7(1) 6-3
Followed by GD
Monica CAPPELLETTI (ITA) /
Aurora ZANTEDESCHI (ITA)
Lillian GABRIELSEN (NOR) [3] /
Maria TANASESCU (CAN)
2-6 6-1 [10-6]
Not Before 16:30 BD
Gabriele BOSIO (ITA) [3] /
Gian Marco ORTENZI (ITA)
Eugen DURNESCU (ROU) /
Vito TONEJC (CRO)
w.o.
Followed by BD
Jesper KLOV NILSSON (SWE) [2] /
Anton ORNBERG (SWE)
Angel GUERRERO MELGAR (ESP) /
Christian LERBY (NED)
6-7(6) 6-1 [10-3]
Court 2
Starting at 09:00 GS
Monica CAPPELLETTI (ITA) [1]Saara ORAV (EST)6-1 6-3
Followed by GS
Aurora ZANTEDESCHI (ITA)Sofiya CHEKHLYSTOVA (EST) [8]7-6(3) 6-3
Not Before 11:00 BS
Eugen DURNESCU (ROU)Leyton RIVERA (SWE)7-6(5) 6-4
Followed by BS
Jesper KLOV NILSSON (SWE)Erik GREVELIUS (SWE) [4]6-3 6-1
Not Before 14:00 BS
Dominik PALAN (CZE)Eric VANSHELBOIM (UKR)6-1 6-3
Followed by BS
Simon YITBAREK (SWE)Kevin CHAHOUD (SWE)5-4 Ret.
Not Before 16:30 GD
Sydney BERLIN (SWE) /
Lisa ZAAR (SWE)
Elisabetta COCCIARETTO (ITA) /
Federica ROSSI (ITA)
7-5 6-1
Followed by BD
Erik CARLSTEN (SWE) /
Arvid HJALTE (SWE)
Hugo BRUNGS (SWE) /
Leyton RIVERA (SWE)
3-1 Ret.
Court 3
Starting at 09:00 GS
Victoria MIKHAYLOVA (RUS) [7]Maren NORDKLEV (NOR)6-1 6-0
Followed by GS
Martina BIAGIANTI (ITA)Lillian GABRIELSEN (NOR)7-6(3) 6-4
Not Before 11:00 BS
Filippo SPEZIALI (ITA)Filip KOLASINSKI (POL) [8]6-2 6-7(4) 7-5
Followed by BS
Erik CARLSTEN (SWE)Marko VEJNOVIC (SWE) [5]6-4 6-4
Not Before 14:00 GS
Benedetta IVALDI (ITA) [3]Karoline LAURSEN (DEN)6-4 6-2
Followed by GD
Ksenia ALESHINA (RUS) /
Caijsa Wilda HENNEMANN (SWE)
Martina BIAGIANTI (ITA) /
Cristina Elena TIGLEA (ITA) [4]
6-3 6-2
Not Before 16:30 GD
Basak AKBAS (TUR) /
Victoria MIKHAYLOVA (RUS) [1]
Diana KHODAN (UKR) /
Lisa WANG (SWE)
7-5 6-4
Followed by BD
Erik GREVELIUS (SWE) /
Marko VEJNOVIC (SWE) [1]
Oskar Brostrom POULSEN (DEN) /
Karl Fredrik UTHEIM (SWE)
3-6 7-5 [10-7]