Order of play Tuesday 14 Mar 2017

Court 1
Starting at 09:00 GS
Leticia TEMIRHANOVA (SWE)Katriin SAAR (EST)6-3 6-4
Followed by GS
Lisa ZAAR (SWE)Peppi RAMSTEDT (FIN)6-3 6-0
Followed by BS
Lukas HELLUM LILLEENGEN (NOR) [8]Mathias GAVELIN (SWE)4-6 6-2 6-3
Not Before 13:00 GD
Monica CAPPELLETTI (ITA) /
Federica ROSSI (ITA) [1]
Amanda CITRE (SWE) /
Lisa WANG (SWE)
6-1 6-0
Followed by GD
Sofiya CHEKHLYSTOVA (EST) /
Katriin SAAR (EST) [3]
Therese EKDAHL (SWE) /
Malin FALK (SWE)
6-2 6-2
Not Before 15:30 GD
Caijsa Wilda HENNEMANN (SWE) /
Lisa ZAAR (SWE)
Victoria MIKHAYLOVA (RUS) [2] /
Nika ZUPANCIC (SLO)
7-6(6) 6-1
Followed by BD
Edoardo CECERE (ITA) /
Filippo SPEZIALI (ITA)
Oliver ANDERSSON (SWE) /
Mathias GAVELIN (SWE)
6-4 6-3
Not Before 18:30 BD
Lukas HELLUM LILLEENGEN (NOR) /
Markus SORENSEN (NOR)
Erik LUNDEBERG (SWE) /
Oskar Brostrom POULSEN (DEN)
6-3 6-1
Court 2
Starting at 09:00 GS
Indianna SPINK (GBR)Ares TEIXIDO GARCIA (ESP)6-3 6-2
Followed by GS
Aurora ZANTEDESCHI (ITA)Lilly Elida HASETH (NOR)6-3 4-6 6-4
Followed by GD
Saara ORAV (EST) /
Reka ZADORI (HUN)
Maren NORDKLEV (NOR) /
Elinor STORKAAS (NOR)
6-1 6-0
Not Before 13:00 GD
Tiegan AITKEN (GBR) /
Indianna SPINK (GBR)
Ares TEIXIDO GARCIA (ESP) /
Maria Aran TEIXIDO GARCIA (ESP)
1-6 6-4 [10-7]
Followed by GD
Cristina Elena TIGLEA (ITA) /
Aurora ZANTEDESCHI (ITA)
Maria PETROVIC (SWE) /
Leticia TEMIRHANOVA (SWE)
7-6(5) 6-3
Not Before 15:30 GD
Erika BATISTA DODRIDGE (GBR) [4] /
Diana KHODAN (UKR)
Peppi RAMSTEDT (FIN) /
Emilia SALO (FIN)
6-3 6-2
Followed by BD
Johan GARPERED (SWE) /
Erik GREVELIUS (SWE) [1]
Eugen DURNESCU (ROU) /
Dominik PALAN (CZE)
6-1 7-6(4)
Not Before 18:30 BD
Jesper KLOV NILSSON (SWE) [2] /
Anton ORNBERG (SWE)
Jakob GROENER (NOR) /
Herman H JENTOFT (NOR)
6-1 2-6 [10-4]
Court 3
Starting at 09:00 BS
Filippo SPEZIALI (ITA)Edis NOKIC (SWE)6-4 6-1
Followed by BS
Jakob GROENER (NOR) [6]Adam HEINONEN (SWE)6-2 6-2
Followed by BS
Alessio DE BERNARDIS (ITA)Oskar JONSSON (SWE)6-3 6-2
Not Before 13:00 GD
Martina BIAGIANTI (ITA) /
Elisabetta COCCIARETTO (ITA)
Lissi KUBRE (EST) /
Helena NARMONT (EST)
6-2 6-2
Followed by BD
Gabriele BOSIO (ITA) [4] /
Gian Marco ORTENZI (ITA)
Oliver JOHANSSON (SWE) /
Olof WIKLUND (SWE)
6-2 6-2
Not Before 15:30 BD
Erik CARLSTEN (SWE) /
Marcus Anker Aarthun SULEN (NOR) [3]
Leyton RIVERA (SWE) /
Simon YITBAREK (SWE)
5-7 6-2 [10-6]
Followed by BD
Alessio DE BERNARDIS (ITA) /
Leonardo TADDIA (ITA)
Oliver DUNNE (SWE) /
Pelle STRANDBERG (SWE)
7-5 7-6(4)
Not Before 18:30 BD
Jesper Andi JORGENSEN (DEN) /
Eric VANSHELBOIM (UKR)
Melker ISAKSSON (SWE) /
Oskar JONSSON (SWE)
6-2 7-6(4)