Order of play Wednesday 15 Mar 2017

Court 1
Starting at 09:00 GS
Federica ROSSI (ITA) [2]Maria TANASESCU (CAN)6-2 6-3
Followed by GS
Lisa ZAAR (SWE)Sofiya CHEKHLYSTOVA (EST) [7]6-3 6-3
Not Before 11:00 BS
Anton ORNBERG (SWE) [5]Eric VANSHELBOIM (UKR)6-1 7-6(4)
Followed by GS
Diana KHODAN (UKR)Leticia TEMIRHANOVA (SWE)6-3 6-2
Not Before 14:00 BS
Edoardo CECERE (ITA)Marcus Anker Aarthun SULEN (NOR) [2]6-4 6-2
Followed by BS
Dominik PALAN (CZE)Eugen DURNESCU (ROU)7-6(9) 6-1
After Rest, Not Before 16:30 GD
Cristina Elena TIGLEA (ITA) /
Aurora ZANTEDESCHI (ITA)
Erika BATISTA DODRIDGE (GBR) [4] /
Diana KHODAN (UKR)
6-3 4-6 [10-8]
After Rest, Not Before 18:00 BD
Edoardo CECERE (ITA) /
Filippo SPEZIALI (ITA)
Jesper KLOV NILSSON (SWE) [2] /
Anton ORNBERG (SWE)
7-6(3) 4-6 [10-7]
Court 2
Starting at 09:00 GS
Aurora ZANTEDESCHI (ITA)Saara ORAV (EST)6-3 7-6(5)
Followed by GS
Victoria MIKHAYLOVA (RUS) [6]Reka ZADORI (HUN)6-3 6-3
Not Before 11:00 BS
Gabriele BOSIO (ITA) [1]Simon YITBAREK (SWE)6-2 6-3
Followed by BS
Filippo SPEZIALI (ITA)Johan GARPERED (SWE) [4]6-4 6-4
Not Before 14:00 BS
Lukas HELLUM LILLEENGEN (NOR) [8]Alessio DE BERNARDIS (ITA)6-0 6-2
Followed by GD
Sofiya CHEKHLYSTOVA (EST) /
Katriin SAAR (EST) [3]
Saara ORAV (EST) /
Reka ZADORI (HUN)
6-1 4-6 [11-9]
Not Before 16:30 BD
Gabriele BOSIO (ITA) [4] /
Gian Marco ORTENZI (ITA)
Jesper Andi JORGENSEN (DEN) /
Eric VANSHELBOIM (UKR)
6-2 6-3
After Rest, Not Before 18:00 BD
Johan GARPERED (SWE) /
Erik GREVELIUS (SWE) [1]
Lukas HELLUM LILLEENGEN (NOR) /
Markus SORENSEN (NOR)
6-0 6-3
Court 3
Starting at 09:00 GS
Monica CAPPELLETTI (ITA) [1]Tiegan AITKEN (GBR)6-0 6-0
Followed by GS
Maria Lota KAUL (EST) [8]Indianna SPINK (GBR)6-3 1-6 6-3
Not Before 11:00 BS
Gian Marco ORTENZI (ITA)Jesper KLOV NILSSON (SWE) [7]6-4 6-2
Followed by GS
Caijsa Wilda HENNEMANN (SWE) [3]Erika BATISTA DODRIDGE (GBR)7-5 6-3
Not Before 14:00 BS
Leyton RIVERA (SWE)Jakob GROENER (NOR) [6]7-6(5) 3-6 6-3
Followed by GD
Monica CAPPELLETTI (ITA) /
Federica ROSSI (ITA) [1]
Tiegan AITKEN (GBR) /
Indianna SPINK (GBR)
6-4 6-2
After Rest, Not Before 16:30 GD
Caijsa Wilda HENNEMANN (SWE) /
Lisa ZAAR (SWE)
Martina BIAGIANTI (ITA) /
Elisabetta COCCIARETTO (ITA)
6-2 6-4
After Rest, Not Before 18:00 BD
Alessio DE BERNARDIS (ITA) /
Leonardo TADDIA (ITA)
Erik CARLSTEN (SWE) /
Marcus Anker Aarthun SULEN (NOR) [3]
4-6 7-5 [10-6]